Yönetim Kurulu Başkanı'ndan

Grubumuzun tekstil sektöründeki 30 yılı aşkın deneyimi, 2011 yılında kurulan Çalık Cotton'un uzun yıllara dayanan bir tecrübeyle, yüksek teknolojiye sahip üretim süreçleri ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan iş anlayışının temelini oluşturmaktadır.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NDAN

Değerli Dostlarımız,

Çalık Cotton, tekstil sektörünün yanı sıra enerji, telekom, inşaat, finans, medya ve madencilik sektörlerinde 16 ülkedeki iş girişimleri ile 20 binden fazla kişiye istihdam olanağı sağlayan Çalık Holding bünyesinde yer almaktadır.

Orta Asya'dan Kuzey Afrika'ya, Ortadoğu'dan Balkanlara uzanan geniş bir coğrafyada faaliyetlerini Çalık Holding bünyesinde sürdüren Çalık Cotton, pamuk ve iplik ticaretinin yanı sıra her iki alanda da danışmanlık hizmeti vermekte ve tüm çırçırlama teknolojilerinin kullanılabileceği tesis parkları inşa etmektedir.

Grubumuzun tekstil sektöründeki 30 yılı aşkın deneyimi, 2011 yılında kurulan Çalık Cotton'un uzun yıllara dayanan bir tecrübeyle, yüksek teknolojiye sahip üretim süreçleri ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan iş anlayışının temelini oluşturmaktadır.

Pamuk temininde başta ABD olmak üzere, Hindistan, Orta Asya, Afrika, Yunanistan ve Türkiye pamuğu gibi yurt içi ve yurt dışından farklı orijinlerdeki pamukları tedarik eden Çalık Cotton, hem iç hem de dış piyasada pamuk kullanan tekstil işletmecilerine hizmet vermektedir.

İplik temininde Türkiye, Tacikistan, Hindistan, Mısır, Endonezya ve  Filipinler gibi dünyanın farklı coğrafyalarında yer alan ülkelerden farklı tiplerde tedarik sağlayan Çalık Cotton, yurt içi ve yurt dışı iplik kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Pamuk ve iplik alanında vermiş olduğu hizmetlerin yanında Çalık Cotton, dünyanın önemli Saw-Gin çırçır makinesi üreticilerinden olan Cherokee firması ile işbirliği yapmakta ve Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan olmak üzere toplam 7 ülkede satış temsilciliğini içeren bir anlaşma çerçevesinde çalışmaktadır.

Çalık Cotton faaliyet alanındaki operasyonlarını ABD, Çin, Tacikistan ve Hindistan'da ki önemli üretim bölgelerinde ve tüm önemli dünya pazarlarında yürütmektedir. Yurt içinde ve dışında kurduğu ofislerle uygun fiyat teklifleri ve hızlı yükleme hizmetleri veren Çalık Cotton aynı zamanda Türk pamuğunun ve ipliğinin ihracatında önemli adımlar atmaktadır.

Yakın gelecekte dünya çapında pamuk ve iplik ticareti yapan en önemli firmalar arasında yerini almayı hedefleyen Çalık Cotton, 360 derece hizmet sağlayıcı konumu, sektördeki hızlı ve istikrarlı büyümesi ile tüm büyük tüketim pazarlarına hizmet vererek bu piyasalarda lider konuma yükselme hedefiyle çalışmaktadır.

Saygılarımla,

Mahmut Can ÇALIK
Yönetim Kurulu Başkanı